Etatinius buhalterius keičia buhalterinės apskaitos įmonės

Šiuolaikiniame versle, vienas pagrindinių sėkmės receptų – veiklos optimizavimas. Automatizavimas, nereikšmingų procesų atsisakymas, siekis kuo naudingiau išnaudoti resursus ir laiką. Kalbant apie veiklos optimizavimą, nepamirštama ir buhalterija. Šiuo metu dažnas vadovas sprendžia kas labiau apsimoka – turėti etatinį buhalterį ar pasinaudoti buhalterinės apskaitos įmonės paslaugomis? Todėl šiandien trumpai aptarsime ką reikia įvertinti ir apie ką pagalvoti priimant šį svarbų sprendimą.

Priimant sprendimą, pirmiausia reikia įvertinti tai, kaip dažnai jūsų įmonėje prireikia buhalterio darbo ar konsultacijos, kiek laiko įmonės  buhalterinės apskaitos tvarkymas. Jei įmonė yra gana didelė, atliekama nemažai finansinių operacijų, o dokumentų kiekis reikalauja atskiro etato, tokiu atveju gali praversti etatinio buhalterio paslaugos. Tačiau jei įmonė yra laikoma maža ar vidutine,  apskaita nepareikalauja daug laiko, tikėtina, kad puikiu pasirinkimu bus buhalterinės apskaitos įmonės. Pastarasis pasirinkimas dabar yra vienas populiariausių, nes ši galimybė kainuoja mažiau. Kodėl mažiau? Štai keletas priežasčių:

  • Nereikia kurti darbo vietos. Buhalterinės apskaitos įmonės šiomis dienomis siūlo tvarkyti apskaitą nuotoliniu būdu, tad tokiu atveju nereikia apsiriboti tam tikrais miestais, kuriuose yra teikiamos buhalterinės apskaitos paslaugos.
  • Darbai nesustoja dėl atostogų, ligos ar buhalterio atleidimo. Kas atsitinka įmonėje, kaip pilnai darbu apkrautas buhalteris savaitę nepasirodo darbe? Darbai stoja! Taip nėra dirbant su buhalterinės apskaitos įmonėmis, kadangi šios užtikrina nuolatinį darbą be pertraukų.
  • Mokate už atliktus darbus. Nereikia mokėti už tai, kad buhalteris pasirodo darbe, mokate tik už konkrečius atliktus darbus. Tai ypatingai patogu įmonėms, kurių darbo apimtys skiriasi nuo metų laiko ar sezono. Esant poreikiui skiriami papildomi apskaitininkai, jog būtų galima susitvarkyti su padidėjusiu darbo krūviu.
  • Buhalterinės apskaitos įmonės naudoja įprastas buhalterinės apskaitos programas, tad jums nereikia įsigyti programos sau – sutaupote.

Jums tereikia susirasti tokias įmones, kurios teiktų buhalterines paslaugas jūsų mieste ar netoliese, nes kaip minėjome, daugelis įmonių gali dirbti nuotoliniu būdu.  Atliekant paiešką visada gali praversti internetinė paieška pagal tam tikrus raktažodžius, pavyzdžiui, buhalterinė apskaita Kaune, ir netrukus galėsite rasti labiausiai jūsų užklausą atitinkančius rezultatus.

Kriterijai pasirenkamam specialistui

Tvarkinga buhalterija yra kiekvienos įmonės sėkmės pagrindas. Todėl renkantis buhalterinės apskaitos specialistą, svarbu pasirinkti tinkamai. Ir nors mėgstama sakyti, jog buhalterinė apskaita Vilniuje tvarkoma geriau nei, pavyzdžiui, buhalterinė apskaita Klaipėdoje, tačiau tiesa ta, jog kiekviename, net mažiausiame Lietuvos miestelyje galima rasti savo srities profesionalų. Todėl pirmiausia vertėtų išsiaiškinti, kokios įmonės yra palankiausiai įvertintos, kurios turi daugiausia teigiamų atsiliepimų bei rekomendacijų. Įvertinimus galima rasti internete, įvairiuose specializuotuose tinklalapiuose, diskusijų forumuose.

Antra, svarbu pasidomėti, kokias konkrečias apskaitos paslaugas teikia jus dominantis buhalterinės apskaitos įmonė – šiuolaikinės įmonės turi savo internetinę svetainę, kurioje rasti svarbiausią informaciją tikrai neturėtų būti sunku.

Paslaugos kaina – ne ką mažiau svarbus kriterijus, tad verta palyginti, ką siūlo įvairios skirtingos įmonės. Daugelis paslaugų turi standartizuotus įkainius (pvz., sąskaitų įvedimas, atlyginimo paskaičiavimas darbuotojui ir pan), tad lengva palyginti kelių įmonių paslaugų įkainius. Palyginę nustatytas paslaugų kainas galėsite nuspręsti, kokia įmonė yra  tai ieškote, ir tuomet beliks tik susitarti dėl reikalingų paslaugų teikimo.

Apibendrinant, buhalterinės apskaitos įmonės pasirinkimas gali atrodyti sunkus ir reikalaujantis laiko, tačiau vieną kartą radus patikimą partnerį ir su juo sudarius sutartį, vėliau galima ramiai atsipūsti ir susikoncentruoti tiek įmonės veiklos plėtra.