ESO ir „Telia“ pirmą kartą elektros ir ryšio tinklus įrengė kartu

Didžiausiai šalyje energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir telekomunikacijų bendrovė „Telia“ pirmą kartą įgyvendino bendrą elektros ir ryšio tinklų įrengimo projektą. Viename gyvenamųjų namų kvartalų Vilniaus rajone įrengtas ESO požeminis elektros tinklas ir „Telia“ šviesolaidis.

Gulbinų gyvenvietėje įrengta visa reikiama tinklų infrastruktūra, kuri sudaro galimybę 63 individualių namų savininkams greitai ir patogiai prisijungti prie elektros ir šviesolaidinio interneto ryšio iš vieno jungties taško. Šiuo bandomuoju projektu buvo siekiama įvertinti potencialų ekonominį efektą ir bendrus techninius sprendimus.

„Tokia praktika, kai elektros tinklų ir ryšių operatoriai kartu įrengia tinklus, yra paplitusi Skandinavijos šalyse, nes tai leidžia operatoriams efektyviau planuoti investicijas plėtrai, be to, darbai atliekami vienu metu. Tokie projektai taip pat supaprastina individualių namų gyventojų prijungimą prie jau įrengtų tinklų. Vystome šią sritį toliau ir jau rudenį pasiūlysime bendrą tinklų įrengimo paslaugą visiems šviesolaidinio interneto tiekėjams“, – sako ESO Paslaugų tarnybos direktorius Ignas Pranskevičius.

„Šiais laikais internetas, kaip ir elektra ar vanduo, yra toks pat svarbus mūsų kasdienybėje, todėl siekiame, kad mūsų klientai savo naujuose namuose juo naudotis galėtų vos įsikūrę. Be to, dirbdami kartu su kitų paslaugų operatoriais užtikriname, kad gyventojams bus paprasta ir patogu tapti šviesolaidinio interneto vartotojais bei kurtis aplinkoje, kuri yra sutvarkyta ir visiškai paruošta kokybiškam gyvenimui“, – sako Norbertas Žioba, „Telia“ privačių klientų vadovas.

Bendro projekto rezultatai patvirtino, jog ryšių ir elektros infrastruktūra naujakuriams gali būti įrengiama pigiau ir greičiau. Šiuo atveju ESO investicijos dėl sinergijos buvo gerokai mažesnės, nes projektavimo, tranšėjos kasimo, aplinkos tvarkymo išlaidos buvo bendros su „Telia“. Šiuo metu įprasta, kad naujai vystomuose gyvenamuosiuose kvartaluose pirmiausia tiesiamos elektros linijos, vėliau ryšių operatoriai įrengia šviesolaidžio tinklą – tam rengiami atskiri techniniai projektai, pakartotinai atliekami kasimo darbai. ESO ir „Telia“ projekto metu atliktų plėtros darbų vertė siekia daugiau kaip 100 tūkst. eurų.

Pranešimą paskelbė : Martynas Burba, AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)