Duomenų analitikė: „Darbas „Macaw“ – iššūkis, kurio man reikėjo“

Nyderlandų informacinių technologijų bendrovėje „Macaw“ duomenų analitike dirbanti Aleksandra pasakoja besidžiaugianti nusprendusi pakeisti darbo sritį ir imtis duomenų analitikos. Aleksandra užaugo Vilniuje, mokėsi Vilniaus Tuskulėnų vidurinėje mokykloje, vėliau Vilniaus universitete baigė verslo administravimo bakalauro studijas.

„Dirbti su informacinėmis technologijomis (IT) pradėjau klientų aptarnavimo srityje. Tekdavo daug bendrauti su klientais ir spręsti jų problemas. Vis dėlto supratau, kad man reikia pokyčių, nes norėjau naujų iššūkių. Tuo metu buvo daug kalbama apie didžiuosius duomenis ir apskritai duomenų svarbą ir kad darbas su šiomis technologijomis bus vis paklausesnis. Ilgai nedvejojau, nors pradžioje buvo kiek baisoka, nes išėjau iš darbo ir „Vilnius coding school“ akademijoje pradėjau dviejų mėnesių trukmės duomenų mokslo studijas“, – sako Aleksandra.

Anot jos, vos po kelių savaičių mokymosi ji supratusi, kad ši profesija – būtent jai.

„Pasirinkau duomenų analitikos kursą, nes norėjau pažiūrėti, ar man tai tiks. Su duomenimis teko dirbti ir ankstesniuose darbuose, kursuose susipažinau su SQL, „Python“ programavimo kalba ir kitais įrankiais. Ir man tai labai patiko, supratau, kad tikrai galėčiau dirbti tokį darbą ir ateityje“, – pasakoja „Macaw“ darbuotoja.

Aleksandra savo karjerą kaip duomenų analitikė pradėjo bendrovėje „Lietuvos geležinkeliai“: „Ten buvau duomenų analitikė ir daug dirbau su programa „Power BI“. Esu tiksliukė, supratau, kad būtent toks darbas man labai patinka ir galiu juo mėgautis. Nors tai buvo nauja sritis, bet iškart supratau, kad tai yra tai, ką noriu veikti gyvenime“, – sako Aleksandra.

Paklausta, kas lėmė, kad ji nusprendė prisijungti prie „Macaw“, Aleksandra sako, kad įmonės patirtis, projektai ir technologijos – pagrindinės priežastys, kodėl ji nusprendė ateiti čia.

„Visada norėjau dirbti įmonėje, turinčioje padalinių keliose šalyse, ir kad reikėtų dirbti su skirtingais klientais bei, žinoma, kad turėčiau galimybę tobulėti. Man reikėjo naujų iššūkių ir „Macaw“ yra labai geras iššūkis“, – sako Aleksandra.

„Kitas svarbus dalykas, kad bendrovė yra „Microsoft Gold“ partnerė, o tai reiškia, kad čia dirbama būtent su tomis technologijomis ir įrankiais, kuriuos aš naudoju. Be to, jie apskritai yra geriausi rinkoje. Kitas svarbus dalykas, kad „Macaw“ turi ne vieną vertingiausio profesionalo vardą turintį darbuotoją. Tai bendrovės „Microsoft“ skiriamas įvertinimas už išskirtinį indėlį dirbant su skirtingomis technologijomis. Man tai puikūs pavyzdžiai, kokia linkme tobulėti. Visi šie dalykai yra tai, kas mane čia žavi ir kodėl džiaugiuosi pasirinkusi dirbti „Macaw“, – pasakoja duomenų specialistė.

Vakarietiška darbo kultūra

Aleksandra pasakoja, kad ji ir anksčiau yra dirbusi tarptautinėje bendrovėje, bet pripažįsta, kad darbas „Macaw“ ir bendrovės požiūris į darbuotojus yra ypač pozityvus: „Prieš pradėdama čia dirbti daug skaičiau, kad „Macaw“ ne vienus metus iš eilės yra pripažinta viena geriausių darbdavių Europoje. Ir atėjusi čia dirbti supratau, ką tai reiškia. Tai turbūt prasideda nuo vadovybės požiūrio į darbuotojus ir nuo rūpinimosi jais. Man tikrai labai malonu, kai žinau, kad kiekvienas darbuotojas čia yra svarbus.“

„Žinoma, karantinas kiek pakeitė darbo pobūdį – daug tenka dirbti iš namų, bet „Macaw“ tikrai stengiasi palengvinti visą šią situaciją sudarydami puikias darbo sąlygas“, – sako Aleksandra.

„Macaw“ – viena geriausių darbdavių visoje Europoje

„Macaw“ ketvirtus metus iš eilės gavo „Great Place to Work“ sertifikatą ir buvo pripažinta viena geriausių darbdavių Nyderlanduose. Šiais metais pirmąjį tokį įvertinimą gavo ir „Macaw“ padalinys Vokietijoje. Organizacija „Great Place to Work“ Lietuvoje tyrimo neatlieka, bet Lietuvos „Macaw“ padalinio darbuotojų apklausos rezultatai įtraukiami į bendrą vertinimą.

Kiekvienais metais tarp geriausių darbdavių patenka ir tokios bendrovės, kaip „Mars“, avialinijų bendrovė „SAS“, viešbučių tinklas „Hilton“, technologijų bendrovė „Cisco“, greitųjų siuntų tarnyba „DHL“.

Bendrovės „Macaw“ finansų vadovas Ronaldas van Esas sako, kad „Great Place to Work“ apdovanojimas dar kartą įrodė, kad jau dvidešimt penkerius metus kuriama darbo kultūra pasiteisina ir darbuotojai ja be galo patenkinti.

„Mūsų darbo kultūra, orientuota į pasitikėjimą, bendradarbiavimą, darbuotojų gerovę ir tobulėjimą, pasiteisina ir šiandien dar kartą galime matyti to rezultatą, nes mūsų darbuotojai visose šalyse įmonės darbo kultūrą vertina labai teigiamai. Šis tyrimas atspindi visos organizacijos darbuotojų nuomonę apie mus pačius ir tai, kaip žmonės jaučiasi dirbdami mūsų bendrovėje tiek Nyderlanduose, tiek Vokietijoje, tiek ir Lietuvoje“, – sako R. Van Esas.

Atlikto tyrimo duomenimis, net 88 proc. visų „Macaw“ darbuotojų nurodė, kad bendrovė – puiki vieta dirbti ir tobulėti. 91 proc. kolegų atsakė, kad jaučia, jog gali pasikliauti kolegomis, o net 89 proc. – kad dirbdami „Macaw“ jaučiasi laisvai. 84 proc. visų darbuotojų teigė, kad šioje įmonėje jie skatinami siekti geresnių rezultatų ir kartu gali suderinti darbą ir laisvalaikį. Anot „Great Place to Work“ tyrėjų, bendras „Macaw“ įvertinimas siekia 80 proc., o tai yra net dešimt procentų daugiau nei vidurkis.

Pranešimą paskelbė: Povilas Žarnauskas, UAB „Macaw International Lietuva”
Duomenų analitikė: „Darbas „Macaw“ – iššūkis, kurio man reikėjo“