Bėgimo entuziastas drąsina ryžtis bent kilometrui: nesvarbu nei oras, nei kitos aplinkybės
|Nevaržomo ir aktyvaus gyvenimo išsiilgusiems bėgimo entuziastams vasaros pradžia žada geras naujienas – atvirose erdvėse, nors ir šiek tiek apriboti, galės vykti sporto renginiai. Tik burtis į mases vis dar greičiausiai ryšis ne kiekvienas, o ir didžiųjų maratonų startas nukeltas rudeniop. Tačiau aktyvaus gyvenimo būdo bei bėgimo entuziastas Ignas Dombrauskis ragina vasaros neleisti veltui ir kuo išradingiau išnaudoti dabartinio laiko neįprastumą.
Maratonų bėgikas siūlo drąsiai ryžtis naujiems iššūkiams, sportą paįvairinti naujais maršrutais bei blogą orą kaskart įveikti papildomu kilometru, kartu nepamirštant atitinkamo dėmesio skirti ir savo organizmo stebėsenai.
Stebėdavosi bėgančiais su aušra
Bėgti kiekvieną dieną, savo patirtį aprašyti tinklaraštyje „Bėgiko užrašai“ ir įgyvendinti šiųmetį tikslą – įveikti maratoną greičiau nei per tris valandas. Tokia yra I. Dombrauskio, save vadinančio bėgimo entuziastu, maloni rutina. Net ir susidūręs su karantino iššūkiais, sportininkas mėgstamos veiklos neapleido, treniruočių batelių šiemet neapsiavęs tik kartą.
„Nuo metų pradžios jau nubėgau daugiau nei 2 tūkst. kilometrų. Vieni bėgimai buvo skirti tik įveiktą atstumą didinti, kiti – treniruoti greitį, likusi dalis – bėgti į įvairias įkalnes, kilti laiptais. Šiam sportui užtenka tiesiog išeiti į lauką. Dalis įpratę treniruotis sporto klubuose su treniruokliais ar svarmenimis, o aš esu gryno oro mėgėjas, todėl karantinas mano aktyvaus gyvenimo iš esmės ir nepakeitė“, – apie savo įpročius kalba bėgikas.
Tiesa, I. Dombrauskis prisipažįsta, kad laikydamasis reikalavimų bėgiodavo su kauke arba kaklaskare ant veido, o tokia apsauga nei malonumo, nei patogumo nesuteikdavo. „Tačiau mano motyvacija judėti per karantiną yra išaugusi, o didesnį aplinkinių norą bėgti pastebėdavau ir sportuodamas: vis daugiau jų sutikdavau ne kiekvienam įprastu laiku – 5-6 valandą ryto“, – priduria pašnekovas.
Ragina ryžtis bent kilometrui
Nors karantinas vis švelninamas ir sąlygos sportuoti tampa lankstesnės, ne visi aktyvaus gyvenimo entuziastai aprangą bėgimui rengiasi ramūs. Jiems I. Dombrauskis turi keletą patarimų, kuriais vadovaujantis dabartinius iššūkius įveikti galima lengviau.
„Kadangi situacija šiuo metu kiek neįprasta, siūlau tuo pasinaudoti ir burtis į virtualias bendruomenes bei treniruotes nuotoliniu būdu. Norintiems nenuobodžiauti, rekomenduočiau išsikelti savaitės ar mėnesio iššūkių, suteikiančių daugiau įvairovės bei bėgimo malonumo. Man pačiam be galo patinka naujų maršrutų paieška. Per pastaruosius trejus metus bėgu beveik kasdien, todėl tos pačios gatvės prie namų pabosta ir tenka nardyti tarp pastatų, leistis į kitą miesto pusę, nepramintais miško takais“, – patirtimi dalijasi bėgikas.
Pašnekovas taip pat siūlo niekada nepraleisti progos sportuoti. I. Dombrauskis ragina bėgti ir blogu oru, nes jo visuomet bus daugiau nei gero: „Už lango pila lietus, be proto šalta, sutemo anksčiau nei planuota – lįskite į lauką, pasiryžkite bent kilometrui“.
Aktyvus gyvenimas – į patikimas rankas
Kokybiškam bėgimui sportininkas siūlo pasitelkti ir išmaniuosius pagalbininkus, kurie I. Dombrauskio teigimu, geba akylai bei patikimai stebėti kiekvieną aktyvaus gyvenimo žingsnį. Sprendimus šiam tikslui kuria ir technologijų gamintojai, patariantys treniruotėms pasitelkti inovatyvius bei solidžius sporto partnerius. Technologijų gamintojų atstovų teigimu, šiandien kuriami prietaisai gali turėti iki 100 skirtingų fizinio aktyvumo režimų, todėl yra subalansuoti įvairiems poreikiams.
„Šiomis savybėmis pasižymi ir neseniai rinkoje pasirodęs išmanusis laikrodis „Huawei Watch GT 2e“, kurio baterija veikia iki 2 savaičių be įkrovimo. Pažangus įrenginio dirbtinis intelektas nuolatos analizuoja širdies ritmą, kvėpavimą, miego kokybę. Jame įdiegta ir naujovė – Sp02 jutiklis, matuojantis kraujo įsotinimą deguonimi bei skaičiuojantis deguonies kiekį, sunaudojamą fiziniams pratimams atlikti, taip parodydamas organizmo ištvermę“, – įrenginio ypatumus pristato „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje Šarūnas Urbonas.
Pašnekovui antrinantis I. Dombrauskis sako – išsiruošęs bėgti jis ir pats įdėmiai seka savo organizmo veiklą. „Išmaniuosius įrenginius pasitelkiu sportuodamas, o labiausiai jie gelbsti tai darant intensyviau, kuomet prireikia sekti tiek laiką, tiek širdies darbą. Su jais matau, ar neviršiju reikiamų zonų, tikslingiau ruošiu organizmą. Bėgdamas atstumui taip pat prižiūriu, ar širdis dirba teisingu diapazonu“, – teigia sportininkas.
Daugiau informacijos: https://consumer.huawei.com/lt/
Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:
Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/
YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/
Susisiekite su mumis:
Justė Karpavičiūtė
„Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse
Tel. nr. +370 695 95176
Pranešimą paskelbė: Sandra Paškauskaitė, UAB „INK agency“