„Barclays“ kviečia mokytis administruoti IT sistemas žmones su negalia

Naujausia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos statistika atskleidžia, kad žmonės su negalia Lietuvoje sudaro apie 9 proc. visų šalies gyventojų, o Lietuvos darbo biržos duomenimis, daugiau nei 9,5 tūkst. šių darbingų žmonių negali rasti darbo. „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje, siekdamas prisidėti prie žmonių su negalia užimtumo problemos sprendimo, šiemet į savo organizuojamą „UNIX akademiją“ – nemokamus „Linux“ administravimo kursus, kviečia žmones, turinčius negalią.

 

„Deja, kol kas verslas Lietuvoje, ne išimtis ir IT įmonės, skiria per mažai dėmesio žmonių su negalia integracijai į darbo rinką. Nusprendėme pradėti keisti šią situaciją ir aktyviau prisidėti didinant žmonių su negalia įsidarbinimo galimybes. Po kiekvienos „UNIX akademijos“ didelė dalis jos absolventų iškart pradeda karjerą IT įmonėse arba pas mus, tad nutarėme paskatinti šiomis galimybėmis pasinaudoti platesnę visuomenės grupę. Darbo galbūt nerandantys žmonės įgis naują paklausią specialybę bei galimybę dirbti gerai apmokamą darbą. Žmonėms su negalia šiemet esame pasirengę sudaryti specialias sąlygas, o taip pat siūlysime ne vien fizinius, bet ir virtualius mokymus“, – sako „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomasis direktorius Mariano Andrade Gonzalez.

Šiemet ketvirtą kartą „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje organizuojama „UNIX akademija“ prasidės spalio viduryje. Planuojama, kad nuo pagrindų susipažinę su „Linux“ operacine sistema, sėkmingai baigę mokymus dalyviai galės dirbti kaip sistemų administratoriai. „Norintiems prisijungti prie akademijos tereikia turėti IT pagrindus, nešiojamąjį kompiuterį, mokėti anglų kalbą ir skirti mokslams dvi valandas pirmadieniais. Mokymai truks 10 savaičių ir baigsis prieš kalėdines šventes“, – pasakoja Mariano Andrade Gonzalez.

„Kai kuriuos mokymų dalyvius iškart kviečiame prisijungti prie mūsų komandos ir, pasibaigus akademijai, toliau įgūdžius tobulinti darbe. Po trijų jau įvykusių akademijų, nemažai jos absolventų jau dirba pas mus. Dalis jų jau net spėjo sėkmingai pakilti karjeros laiptais „Barclays“ operacijų centre Lietuvoje. Pavyzdžiui, viena kolegė pradėjo dirbti beveik prieš metus ir šiuo metu jau vadovauja vienai pamainai“, – sako Mariano Andrade Gonzalez.

Norintys prisijungti prie „Barclays“ organizuojamos „UNIX akademijos“, kviečiami siųsti savo CV ir prisistatymą el. paštu unixacademy@barclays.com iki spalio 17 d.

 

Pranešimą paskelbė : Ieva Skurdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”