Automobilio nuoma: didelis pasirinkimas ir ką svarbu žinoti

Kuo daugiau automobilių nuomos bendrovių atsiranda mūsų šalies rinkoje, tuo akivaizdžiau tampa, kad automobilių nuomos paslaugos kasmet sulaukia vis didesnio vartotojų dėmesio. Didžiulė paklausa nulemia ir didelę pasiūlą. Todėl jei jums prireikia pasinaudoti automobilio nuoma, turėdami didžiulę pasirinkimo laisvę taip pat turėtumėte pasidomėti, kokius reikalavimus kelia automobilių nuomos bendrovės ir ką jums būtų svarbu žinoti.

Ar pakanka turėti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą?

Klausimas dažnas, tačiau atsakymo į jį dažniausiai dauguma nežino. Nors norint išsinuomoti lengvąjį automobilį iš tikrųjų reikia turėti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, įprastai to nepakanka. Kartu reikia atitikti ir papildomus automobilių nuomos bendrovių taikomus reikalavimus. Todėl nenustebkite, jei jūsų pasirinkta bendrovė reikalaus bent 2 metų vairavimo stažo ir bent 21 metų amžiaus.

Ar automobiliai būna apdrausti ir ar tai kainuoja papildomai?

Taip, automobiliai, kurie yra nuomojami šiuolaikinėse transporto priemonių nuomos bendrovėse yra pilnai apdrausti – tiek privalomuoju civiliniu, tiek ir KASKO draudimu. Už tai vairuotojui papildomai mokėti nereikia.

Ar reikia sumokėti piniginį užstatą?

Klausimas aktualus daugybei vartotojų, kurie planuoja pasinaudoti automobilių nuomos paslaugomis. Tačiau jei jūs norite išsinuomoti transportą priemonę, turite būti pasiruošę sumokėti ir užstatą. Žinoma, nuomos termino pabaigoje užstatas jums bus grąžintas (jeigu automobilį grąžinsite nepažeistą), todėl dėl šios sąlygos pernelyg pergyventi nereikėtų.

Ar galiu nemokėti užstato?

Atsakymas teigiamas, tačiau yra tam tikrų sąlygų. Kai kurie vartotojai, kurie kreipiasi į automobilių nuomos bendroves, užstato reikalavimo išvengia įsigiję papildomą draudimą, kuris vairuotoją apsaugo nuo įvairių kitų žalų, kurios nėra įtraukos į bazines KASKO draudimo sąlygas. Tačiau papildomas draudimas kainuoja ir sumokėti pinigai vartotojui nėra grąžinami.

Todėl jei jūs norite išvengti užstato, kuris jums būtų grąžintas, tai galite padaryti sumokėdami jums nesugrąžinamą pinigų sumą. Ar tai verta? Spręsti jums. Viskas priklauso nuo to, koks yra jūsų kelionės tikslas ir kokia yra jūsų numatytos kelionės trukmė. Jei vykstate į ilgesnę nei 7 dienų kelionę ir taip pat kelionės metu vyksite į užsienį, papildomą draudimą įsigyti gali būti išmintinga ir prasminga.

Kiek kainuos automobilio nuoma?

Dar vienas aktualus klausimas, tačiau, deja, bet į jį negali būti pateiktas labai aiškus ir konkretus atsakymas. Automobilio nuomos kaina priklauso nuo begalės skirtingų veiksnių, pvz., automobilio nuomos termino, automobilių nuomos bendrovės taikomos kainodaros, automobilio markės ir modelio, automobilio gamybos metų ir kt. Be to, nereikia pamiršti ir automobilio kategorijos bei klasės.

Todėl prieš pasirinkdami transporto priemonę, kurią norėsite išsinuomoti, turėtumėte įvertinti automobilių nuomos bendrovių siūlomą transporto priemonių asortimentą, kartu atsižvelgdami ir į skirtingų automobilių modelių nuomos kainas.

Daugiau informacijos apie automobilių nuomą portale https://smartrent.lt