Apdovanotos sparčiausiai Vidurio Europoje augusios Lietuvos technologijų įmonės


Apdovanotos sparčiausiai Vidurio Europoje augusios Lietuvos technologijų įmonės

Spalio 7 d. Vilniuje įteikti apdovanojimai Lietuvos įmonėms, patekusioms į Deloitte kasmet sudaromą sparčiausiai augančių Vidurio Europos įmonių reitingą.

Tai buvo sėkmingiausias Lietuvos įmonių pasirodymas – pirmą kartą projekto istorijoje net 6 Lietuvos atstovai pateko į Deloitte „Fast 50“ pagrindinį reitingą: UAB „Deeper“ (2 pozicija), UAB „Good one“ (8 pozicija), UAB „INVENIS“ (11 pozicija), UAB „TV Žaidimai“ (13 pozicija), UAB „ADEO WEB“ (33 pozicija) ir UAB „TeleSoftas“ (50 pozicija). Dar po vieną Lietuvos įmonę taip pat pateko į specialiąsias „Kylančių žvaigždžių” (UAB „CGTrader“) ir „Didžiojo penketo” (UAB „Pigu“) kategorijas.

„Lietuvos „spartuoliai“ nenustoja stebinti – šiais metais pagal į reitingą patekusių įmonių skaičių Lietuva aiškiai išsiskiria ir lyderiauja tarp Vidurio Europos šalių. Didžioji dalis šių įmonių įspūdingus augimo rodiklius pasiekė pristatydamos produktus ar paslaugas tarptautinėse rinkose. Tai dar kartą įrodo, kad turint gerą idėją bei ambicingą komandą, maža vietinė rinka gali būti papildoma paskata greičiau ir ryžtingiau žengti į tarptautinę erdvę, kurioje Lietuvos talentai gali būti ir yra konkurencingi,“ – komentuoja „Deloitte verslo konsultacijos“ direktorius Marius Stalenis.

„Pernai metais „Deeper“ buvo pripažinta sparčiausiai augusia įmone „Kylančių žvaigždžių” kategorijoje, o šiemet jau patekome į pagrindinį Top 50 sparčiausiai augusių įmonių reitingo sąrašą. Tai rodo, kad einame teisingu keliu ir kasmet sau keliame dar ambicingesnius tikslus. To nepavyktų padaryti be stiprios profesionalų komandos, kuriai esu dėkingas už kartu pasiektus rezultatus,” – teigia antrąją „Fast 50“ reitingo vietą šiais metais užėmusios UAB „Deeper” valdybos pirmininkas Aurelijus Liubinas. Tai aukščiausia reitingo vieta, kurią iki šiol pavyko užimti Lietuvos atstovams, – 2013 m. UAB „Ruptela“ buvo užėmusi penktąją „Fast 50“ reitingo vietą.

Specialioje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje Deloitte reitinguoja įmones, kurios yra per jaunos pagrindinei „Fast 50“ kategorijai, tačiau, atsižvelgiant į įspūdingą jų pajamų augimo tempą nuo pat šių įmonių įsteigimo, galima daryti išvadą, jog jos greitai bus įtrauktos į pagrindinę reitingo kategoriją.

„Kylančių žvaigždžių“ kategoriją šiais metais laimėjo ir pirmąją vietą užėmė trimačių modelių duomenų bazę valdanti Lietuvos įmonė – UAB „CGTrader“, kurios augimas trejų metų laikotarpiu siekė 3 329 proc. „„CGTrader“ idėja gimė pastebėjus, kad rinkoje trūksta atviros bei patrauklios prekyvietės, kurioje 3D dizaineriai galėtų pardavinėti sukurtus 3D modelius. Manome, kad pagrindinė priežastis, leidusi „CGTrader“ per trumpą laiką pritraukti tiek daug 3D dizainerių ir kokybiškų 3D modelių, – sąžiningas atlygis modelių autoriams. Kadangi pardavinėjamų 3D modelių kaina „CGTrader“ prekyvvietėje yra žymiai mažesnė nei 3D modelio kūrimas nuo nulio, „CGTrader“ pasiūlymas sulaukė susidomėjimo klientų tarpe ir lėmė stiprų įmonės augimą. Esame įsitikinę, kad „CGTrader“ turi didelį potencialą augti toliau. Tobulėjant tokioms technologijoms kaip erdvinės aplikacijos (angl. spatial computing), papildyta ir virtuali realybė bei „WebGL“, paklausa 3D modeliams labai stipriai augs. Prisitaikyti prie rinkos reikalavimų – iššūkis, tačiau mes turime ambicingą ir drąsią komandą, kuri jau įrodė, kad gali pasiekti kartais neįveikiamais atrodančius tikslus“, – teigė UAB „CGTrader“ vadovė Dalia Lašaitė.

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos bendrovės, kurios yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis. Trečiąją „Didžiojo penketo“ kategorijos vietą užėmė Lietuvos elektroninės prekybos bendrovė UAB „Pigu“ (208 proc.), išlaikiusi praėjusių metų poziciją, tačiau pademonstravusi žymiai spartesnį augimo tempą.

Apie reitingą

Vidurio Europos reitinge „Technology Fast 50” reitinguojamos sparčiausiai augančios regiono technologijų įmonės pagal jų pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant šių metų reitingą, buvo analizuojamos 2013-2016 m. laikotarpio pajamos.

Pagrindinė kategorija

Kad įmonės galėtų dalyvauti ir konkuruoti pagrindinėje Vidurio Europos „Fast 50” kategorijoje, jos būtinai turi atitikti šiuos kriterijus:

  • kasmetinės pajamos per paskutiniuosius kiekvienus metus nuo 2013 iki 2016 m. turi siekti mažiausiai 50 000 Eur;
  • įmonės buveinė turi būti Vidurio Europos šalyje (Albanijoje, Bulgarijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kroatijoje, Čekijoje, Estijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ar Slovėnijoje);
  • technologijų įmonė turėtų plėtoti ar gaminti technologijas arba nemažą kapitalo dalį skirti moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai;
  • turėti nuosavybės struktūrą, kuri neapima daugumai priklausančių dukterinių strateginių subjektų įmonių.

Nugalėtojai renkami, atsižvelgiant į technologijų įmonių pajamų augimo rodiklius per penkerių metų laikotarpį nuo 2013 iki 2016 m.

„Kylančių žvaigždžių” kategorija

„Kylančių žvaigždžių” kategorijoje Deloitte reitinguoja įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra pernelyg naujos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinei kategorijai. Tinkamos įmonės turi vykdyti veiklą nuo trejų iki penkerių metų ir jų pajamos turi viršyti EUR 30 000 per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2014 – 2016 m.).

„Didžiojo penketo” kategorija

„Didžiojo penketo” kategorijoje reitinguojamos didelės įmonės, kurių augimas per ankstesnius penkerius metus buvo itin didelis. Kad būtų tinkamos reitingui, įmonės turi tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindiniam „Fast 50” reitingui, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertintus metus (2016 m.) šiai kategorijai turi viršyti EUR 25 mln.

Daugiau informacijos apie Deloitte Vidurio Europos technologijų įmonių reitingą „Fast 50”: www.deloitte.com/fast50ce.

Pranešimą paskelbė : Justina Daukšaitė, Deloitte Lietuva, UAB