Agrodronai žemės ūkyje ir didžiulė jų nauda

Agrodronai

Dronų nauda žemės ūkyje šiandien yra milžiniška. Dėka bepiločių orlaivių žemdirbystė tampa daug efektyvesnė ir produktyvesnė, o derlius ir pelningumas – didesnis. Dabar agrodronai yra galinga ūkininkų ir agronomų technologinė priemonė, leidžianti lengviau įvertinti pasėlių būklę, apžvelgiant laukus ir renkant duomenis daug greičiau bei veiksmingiau nei tradiciniais metodais. Be to, jų pagalba sutaupoma daugiau lėšų, nes galima laiku pastebėti ir nustatyti iškilusias derliaus problemas.

Dronų naudojimas žemės ūkio srityje

Kadangi dronų naudojimas žemės ūkyje labai sparčiai populiarėja visame pasaulyje, lengviau optimizuojant darbo eigą ir efektyviau panaudojant išteklius, prognozuojama, jog ateityje jų populiarumas ir toliau augs. Todėl įdomu susipažinti su keliais svarbiais privalumais, kuriais pasižymi šiuolaikiniai agrodronai žemės ūkyje.

Greitas duomenų gavimas

Dronų fotogrametrijos metodo pagalba dronai gali padėti ūkininkams ir agronomams sukurti labai tikslius topografinius žemės ūkio naudmenų žemėlapius ir 3D vietovės modelius. Kadangi šiuolaikiniuose dronuose galima įrengti įvairių tipų kameras, pavyzdžiui, šilumines, RGB ir daugiaspektrines kameras, ūkininkai turi galimybę gauti įvairių tipų duomenis, kurių pagalba galima laiku atlikti atitinkamas korekcijas, užtikrinant, jog žemė išliktų derlinga ir sveika. Dėl patogaus ir nesudėtingo dronų naudojimo, duomenų surinkimas ir apdorojimas gali būti vykdomas reguliariai, sumažinant bet kokių galimų problemų riziką.

Laiko taupymas ir kaštų mažinimas

Agrodronai padeda sutaupyti daugiau laiko, nes svarbios užduotys įgyvendinamos greičiau. Dronai kartografavimo ir stebėjimo darbus, pasėlių purškimą trąšomis, pesticidais ir herbicidais, sėklų sėjimą, purškimą vandeniu ir kitas užduotis atlieka daug greičiau nei tai būtų galima atlikti tradiciniais metodais. Be to, tokių užduočių atlikimas dronų pagalba yra pusiau automatizuotas, todėl ūkininkai išvengia anksčiau jiems kildavusių didelių laiko sąnaudų.

Geresnis pasėlių derlius

Reguliarus ir greitas duomenų apie pasėlius gavimas dronų pagalba ūkininkams padeda lengviau stebėti savo pasėlius, laiku nustatant drėkinimo ir dirvožemio būklės problemas, augalų ligas ir kt. Tai padeda užtikrinti optimalias pasėlių augimo sąlygas, sulaukti geresnio derliaus ir ilgainiui sutaupyti daugiau lėšų.

Saugesnis pasėlių purškimas

Viena didžiausių problemų, su kuriomis susiduria ūkininkai, yra augalų ligos ir kenkėjai, todėl siekiant to išvengti yra pasitelkiamas pasėlių purškimas cheminėmis medžiagomis, kurios gali būti pavojingos žmogaus sveikatai. Be to, tai reikalauja ir didelių laiko sąnaudų bei žmogiškųjų išteklių. Tuo tarpu dronų pagalba pasėlius purkšti yra daug saugiau ir veiksmingiau nei tai daryti rankomis ir naudojant įprastą techniką. Agrodronai gali būti naudojami su autonominiu skrydžio režimu, nustatant konkrečius pasėlių plotus, kuriuos reikia apdoroti cheminėmis medžiagomis, kartu nuo jų apsaugant sveikuosius pasėlių plotus ir išvengiant bereikalingų išlaidų.

Tvaresnis sprendimas

Kadangi dronų pagalba galima sumažinti cheminių medžiagų naudojimą dėl tiksliais duomenimis pagrįsto tikslingo pažeistų pasėlių apdorojimo, sumažėja ir neigiamas poveikis aplinkai. Taip pat mažinamas ir iškastinio kuro poreikis, nes ūkininkai naudoja dronus, kurie maitinami išmaniosiomis baterijomis. Tai reikšmingai mažina aplinkos taršą, prisidedant prie mus supančios aplinkos išsaugojimo.

Žemės ūkio pramonė kasmet intensyviai ieško modernių ir efektyvių būdų, padedančių pagerinti pasėlių būklę, padidinti derlių, sumažinti aplinkos taršą ir išlaidas. Todėl agrodronai yra vienos iš pačių veiksmingiausių technologinių priemonių, padedančių tai pasiekti.