5 psichologės Genovaitės Petronienės patarimai poroms: kodėl Valentino dieną verta praleisti aktyviau?

Sveikos gyvensenos specialistai aktyviai skatina gyventojus karantino laikotarpiu nepamiršti sporto. Tai ypatingai svarbu norint išvengti pasekmių fizinei bei psichologinei sveikatai. Kita vertus, motyvacijos sportuoti vieniems – dažnai pritrūksta. Psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Petronienė tokiu atveju siūlo pabandyti sportuoti poroje, kadangi tai turi begalę privalumų: geresnė nuotaika, kartu išgyvenamos emocijos. Be to, bendra veikla žmones dar labiau suartina ir lemia geresnių santykių kūrimą. O puiki proga tai išbandyti – artėjanti Valentino diena.

Psichologė G. Petronienė išskyrė 5 patarimus, kurie padės poroms Valentino dienos proga ištrūkti iš namų, o vėliau sportavimą ar pasivaikščiojimą lauke poroje paversti malonia tradicija:

1. Paįvairinkite pasimatymus

Jeigu partneriams jau pabodo filmų žiūrėjimas, romantiškos vakarienės ir nebeliko minčių, kaip dar kokybiškai kartu praleisti laiką, psichologė siūlo pasimatymą paversti bendra treniruote.

„Sportas yra kupinas aistros, atsidavimo, ištvermės. Nenuostabu, kad visi šie elementai svarbūs ir santykiuose. Tad galite savo partnerį pakviesti į kitokį pasimatymą, pavyzdžiui, pasivaikščioti ar pabėgioti prie ežero. Beje, vaikščiodami žmonės atranda kur kas daugiau pokalbių temų nei tiesiog sėdėdami vienas priešais kitą – pokalbiui įkvepia matomi vaizdai ar gamta. Sakoma, kad su paaugliais, kurie visai nekalba su tėvais, reikėtų eiti į lauką ir kartu praleisti pusdienį – tada jie atsivers. Tad santykiuose galioja ta pati taisyklė, nes drauge vaikščiojant ar sportuojant gali atrasti daugiau temų ir spalvų pašnekiuose. Valentino dienos pasimatymas, iškeitus sėdėjimą namuose į pasivaikščiojimą lauke, taip pat gali tapti spalvingesnis“, – sako psichoterapeutė. 

2. Sportuokite gamtoje

Dėl besitęsiančio karantino sporto klubai užvėrė duris, nebevyksta grupinės treniruotės, tačiau aktyviai leisti laiką galima ir gryname ore. Genovaitė Petronienė pastebi, kad tai naudinga ne tik fizinei, bet ir psichologinei, emocinei būsenai.

„Fizinis aktyvumas yra būtinas norint palaikyti gerą savijautą. Karantinas – ne priežastis nesportuoti, juk galima sugalvoti veiklų ir gamtoje: vaikščiojimas, bėgiojimas, čiuožinėjimas ir t.t. Tai darykite su mylimuoju – tokiu atveju nenuobodžiausite, nesijausite vieniši. Nors gryno oro nauda organizmui neginčijama, sportas ar aktyvi veikla lauke su antra puse sukelia teigiamas emocijas ir paįvairina patį sportą, todėl sportuojant drauge lengviau išsiugdyti naują įprotį. Aktyviai kartu praleista Valentino diena gali tapti puikiu nauju startu“, – pastebi G. Petronienė.

3. Išbandykite naujas sporto rūšis

Kai kurie partneriai gali argumentuoti, kad nemėgsta sportuoti ir ši veikla – ne jiems. Tačiau psichologė su šia nuomone nesutinka ir mano, kad kiekvienas tiesiog turi atrasti sau tinkančias treniruotes. 

„Norint atrasti džiaugsmą sportuoti, rekomenduočiau išbandyti įvairias sporto rūšis, ypatingai jei vienam iš partnerių kuri nors nėra komfortiška. Tarkime, jei nepatinka didelis fizinis aktyvumas, galima pasivaikščioti, aplankyti pažintinius takus. Jei leidžia oro sąlygos – čiuožinėti nuo kalniuko, slidinėti su guminėmis slidėmis ar pačiūžomis. Aišku, sportuoti galima ir namuose: išbandyti jogą, treniruotę su savo kūno svoriu. Tik eksperimentuojant partneriai atras mėgstamiausią ir abiems tinkančią sporto rūšį“, – patikino psichologė.

Kaip teigia Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje, naujausi išmanieji laikrodžiai gali pagelbėti poroms eksperimentuojant bei ieškant tinkamiausios sporto šakos.

„Šiai dienai išmanieji laikrodžiai gali pasiūlyti daug skirtingų treniruočių stebėjimo rėžimų, tad nesvarbu, kokią sporto rūšį propaguoja partneriai. Vienas tokių prietaisų – „Huawei Watch GT 2“, kuris pateikia išsamius duomenis apie širdies ritmą ar vidutinį mūsų greitį. Tad galime stebėti, ar treniruotė mums nėra per sunki, ar tinkamai parinktas krūvis. Patogu ir tai, kad nereikia papildomai rūpintis treniruočių režimų aktyvavimu – pradėjus judėti, laikrodis pats automatiškai atpažįsta 6 treniruočių režimus ir pradeda sekti treniruotes“, – sako ekspertas.

4. Motyvuokite vienas kitą

Reikia pripažinti, kad daugeliui atrasti motyvacijos sportuoti – itin sunku. Visgi, jei asmuo sportuoja kartu su mylimuoju, jis jaus daugiau palaikymo ir tai leis siekti geresnių rezultatų. 

„Vienas kitą galima ne tik paskatinti fiziškai būti aktyvesniems, tačiau ir drauge pasiekti mažų pergalių, tarkime, nubėgti dar šimtą metrų ar nueiti papildomą kilometrą. Kita vertus, sportuojant kartu yra viena itin svarbi taisyklė – reikia judėti pagal tą, kuris yra lėtesnis. Iš karto apie tai reikėtų tarpusavyje pasikalbėti ir susitarti, nes kitu atveju gali nukentėti santykiai. Jeigu fizinio pasirengimo neturintis partneris nori sportuoti kartu su jumis, jam reikėtų pradėti nuo mažų žingsnelių ir krūvį didinti po truputį“, – pastebi G. Petronienė. 

Pasak Š. Urbono, išmanieji laikrodžiai taip pat reikšmingai prisideda prie motyvacijos ir skatina rūpintis savo sveikata.

„Karantino metu dažna pora dirba namuose ir pamiršta, kad reikėtų pakelti akis nuo ekrano. Tokių situacijų išvengti taip pat padės išmanieji laikrodžiai, pavyzdžiui „Huawei Watch Fit“, kuris ne tik stebi kūno aktyvumo progresą visą dieną, bet ir periodiškai primena, kad reikėtų atsistoti ir taip išvengti perteklinio sėdėjimo. Kiekvieną treniruotę galima pasirinkti pagal savo lygį – tai gali būti greita mankšta ar intensyvi treniruotė. O tiems, kurių fizinis aktyvumas nėra didelis, gali praversti judančios animacijos, rodančios, kaip atlikti vieną ar kitą pratimą. Visos animuotos treniruotės vyks tiesiog laikrodžio ekrane, tad ilgainiui jis taps tarsi asmeniniu treneriu ant riešo“, – teigia Š. Urbonas.

5. Į santykius įneškite lengvo azarto ir konkurencijos

Anot psichoterapeutės, nors nuolatinė konkurencija santykiuose daro neigiamą įtaką, tačiau sportuojantiems kartu jos šiek tiek galima.

„Jeigu su partneriu mėgstate tą pačią sporto šaką, galima truputį parungtyniauti. Pavyzdžiui, galima užsibrėžti, kad visą savaitę kiekvienas turi nueiti po 10 tūkstančių žingsnelių. Tai gali būti smagus poros žaidimas, kuris skatins ne tik judėti, bet ir įneš lengvo azarto. Aišku, tai neturėtų virsti į neigiamą konkurenciją, kuomet norisi pasirodyti, tarsi esu geresnis, sportiškesnis. Įdomiu iššūkiu gali tapti aktyvus pasivaikščiojimas ar sportas ir Valentino dienos proga – ar sugebėsime kartu įveikti bendrai išsikeltą tikslą, ar ne?“, – apibendrina psichologė. 

Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus: 

Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/  

Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile 

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/ 

YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo   

LinkedInhttps://www.linkedin.com/company/10617746/  

Pranešimą paskelbė: Paulius Udra, Integrity PR
5 psichologės Genovaitės Petronienės patarimai poroms: kodėl Valentino dieną verta praleisti aktyviau?