5 patarimai planuojantiems persikvalifikuoti į IT specialistą

Šiais laikais labai garsiai ir labai daug kalbama apie tai, IT specialistų duona yra pati skaniausia, pati pelningiausia ir kurią išmokti gali kiekvienas. Žinoma, dažniausiai tai tik paviršutiniška info, kuris neatitinka realybės. Juk bet kokia profesija reikalauja detalumo, atsakingumo ir tuo pačiu nuoširdaus darbo bei nuolatinio noro mokytis.

Planuojantiems dirbti IT sferoje reikia susižinoti apie ją kuo daugiau. Pateiksime 5 faktus, kurie dažniausiai neįvertinami ir galbūt jie Jus atgrasys nuo IT duonos, kuri ne tik saldi kaip kad daugelis galvoja.

1.      Pirmiausia reikia suprasti, kad ši profesija reikalauja nuolatinio tobulėjimo. Ką tai reiškia? Kad paprasčiausiai turėsite nulotos sekti inovacijas, kadangi tik tokiu atveju galėsite būti geras IT specialistas. Dalis kursų bus nemokami, dalis – mokami ir gali būti, kad už juos turėsite mokėti pats, tad ši profesija neatsiejama nuo nuolatinio tobulinimosi.

2.      Taip pat tai yra darbas, kuris reikalauja daug laiko. Tai toli gražu nėra ta profesija, kuri suteikia galimybę kiekvieną dieną dirbti tik 8 valandas per parą. Gali tekti dirbti kur kas daugiau valandų ir kur kas daugiau dienų, tad paprasčiausiai turite įvertinti –ar norėsite tam atiduoti dalį savo laisvalaikio.

3.      IT specialistų šiuo metu tikrai yra gana daug ir ne visi gali būti vienodai geri. Lygiai taip pat ne visi gauna geriausias darbo vietas. Štai todėl reikia suprasti, kad konkurencija yra gana didelė. Lygiai taip pat, kiekvienais metais ruošiami vis geriausi specialistai, tad Jus teks konkuruoti su jais.

4.      Alga toli gražu ne tokia stebuklinga kaip kad daugelis galvoja. Reikia rasti gerą darbo vietą, o jos, žinoma, dažniausiai užimtos.

5.      Daugelis svajoja apie freelancerio gyvenimą, tačiau pamiršta, kad viskas ne taip paprasta kaip atrodo. Reikia rasti klientus, reikia pačiam mokėti mokesčius, galiausiai, darbo laiko planavimas kai kuriems tampa rimtu iššūkiu.

Visi, kurie nori dirbti – visada ras tokį darbą, kuri jiems labiausiai patinka. Svarbiausia yra rodyti pastangas ir tuo pačiu siekti savo tikslo.

Parengta pagal IT apžvalgų portalo Įvertink IT pranešimą spaudai.