4 ženklai, jog jau metas keisti padangas

Padangos dėvisi su lig kiekvienu nuvažiuotu kilometru. Ir tai nėra blogo vairavimo požymis. Tai natūralu, kaip ilgai vaikštant suplyšta batai, taip ir daug važinėjant padangos susidėvi. Tad padangų keitimas kas tam tikrą laiką yra neišvengiamas.

Paprastai keičiant padangas tarp sezonų, automobilių servise specialistai įspės, jog automobilio padangas laikas keisti. Tačiau tarp keitimų yra bent pusmečio tarpas, todėl svarbu ir patiems žinoti bei pastebėti ženklus išduodančius, jog laikas įsigyti naujas padangas.

Laiku nepastebėjus šių ženklų, padangos gali sprogti, padangas gali nuleisti ir taip nebegalėsite pasiekti savo kelionės tikslo laiku arba netinkamos padangos gali trukdyti valdyti automobilį esant sudėtingoms eismo sąlygoms (lietui, sniegui, plikledžiui).

Taigi, kokie tie 4 ženklai, išduodantis jog padangų keitimas jau yra būtinas nedelsiant?

Sumažėjęs protektoriaus gylis

Protektoriaus gylis garantuoja, jog padangos nepaves važiuojant šlapiu, slidžiu keliu, bus tinkamas sukibimas ir trumpas stabdymo kelias. Kitaip sakant, protektoriaus gylis yra viena iš garantijų, jog vairuosite saugiai.

Padangų protektorius gylis niekada neturėtų būti mažesnis nei 1,6 milimetro vasarinėms padangoms ir 3 mm žieminėms padangoms. Tačiau optimalus gylis saugiam vairavimui yra 3 mm vasarinėms padangoms ir 4 mm žieminėms padangoms. Galite nusipirkti specialų matuoklį, kuris yra skirtas protektoriaus gyliui išmatuoti, kaip tai daro profesionalai arba daryti tai iš akies. Vairuotojai dažnai protektoriaus gylį matuoja ir monetomis. Kad ir kokiu būdų matuosite, svarbu įsitikinti, jog protektoriaus gyliui sumažėjus iki minimumo, laikas užsirašyti padangų keitimui.

Įtrūkimai padangų šonuose

Ne visos problemos dėl padangų yra susijusios su protektoriumi. Viena iš vizualiai pastebimų problemų yra įtrūkimai padangų šonuose. Laimei, juos lengva vizualiai pastebėti. Ieškokite įtrūkimų šoninėje padangos pusėje  – griovelių, kurie yra pakankamai ryškūs, kad būtų matomi plika akimi. Tai ženklas, kad jūsų padangoje gali atsirasti oro nuotėkis (arba dar blogiau, kad ji gali bet kada sprogti). O tai yra situacija, kurios tikrai norėtumėte išvengti.

Taigi, jei įtrūkimai šoninėje padangos pusėje pradeda atrodyti rimti, iš karto važiuokite į autoservisą  ir paprašykite pakeisti padangas.

Iškilimai ar pūslės ant padangos paviršiaus

Ilgai važinėjant pradeda silpti išorinis padangos paviršius. To požymis gali būti iškilimas arba pūslelė, kuri išsipučia į išorę. Tai tampa silpnąją padangos vieta ir gali sukelti staigų sprogimą, kas yra vienas pavojingiausių dalykų, kuris gali atsitikti važiuojant keliu.

Vos tik pastebėjus pūsleles ar iškilimus ant padangų, kaip mat vykite į autoservisą – būtinas padangų keitimas!

Automobilio vibracija

Važiuojant, ypač prastai asfaltuotais keliais, neišvengiama tam tikra vibracija, tačiau jei jau kurį laiką važinėjate, tikriausiai žinote, kokia vibracija yra normali, o kokia rodo, jog kažkas vyksta ne taip.

Vibraciją gali sukelti bet kuri iš daugelio priežasčių – galbūt jūsų padangos yra netinkamai sureguliuotos arba nesubalansuotos, arba atsirado amortizatorių problema. Tačiau tai taip pat gali reikšti, kad pačioje padangoje yra tam tikra vidinė problema. Net jei padanga nėra pagrindinė vibracijos priežastis, vibracija gali sugadinti padangą ir netrukus dėl to turėsite problemų.

Taigi, jei jūsų automobilyje pastebima vibracija važiuojant net ir gerais, asfaltuotais keliais, nedelsdami vykite į autoservisą ieškoti gedimo. Per didelė vibracija beveik visada yra ženklas, kad kažkas negerai ir galimai negerai būtent su padangomis.

Tai kada keisti padangas?

Kaip jau supratote, atsiradus šiems paminėtiems požymiams, reikia nedelsiant imtis priemonių ir dažniausiai tiesiog pakeisti padangas. Tačiau padangų keitimas turėtų vykti ir nepastebint išorinių problemų, tačiau tiesiog praėjus tam tikram laikui. Padangos taip pat turi galiojimo laiką. Specialistai rekomenduoja padangas keisti kas 6 metus, nesvarbu, jog jos vizualiai atrodo dar normaliai. Yra toks posakis – geriau būti atsargiems, nei gailėtis!