3 patarimai tėvams, padėsiantys apsaugoti vaikus internete

3 patarimai tėvams, padėsiantys apsaugoti vaikus internete

Pirmąjį vasario antradienį minima Tarptautinė Saugesnio interneto diena. Technologijų lyderė „Tele2“, kuri skatina atsakingą naudojimąsi internetu, pataria, kaip tėvams patiems pasirūpinti saugiu vaikų naršymu.

Jūsų dėmesiui – 3 Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, rekomenduojamos programėlės, kurios padės apsaugoti vaikus nuo netinkamo turinio ir kitų internete slypinčių pavojų.

1. „Kidslox“: interneto priegos kontrolė

Kompiuteris namuose yra apsaugotas įvairiais užraktais ir ribojančiomis prieigomis, o kaip vaiko pasiekiamas išmanusis? Jei norite apsaugoti mažylį nuo netinkamo turinio – į jo ir savo telefoną įsidiekite aplikaciją „Kidslox“.

Tokiu būdu savo išmaniuoju galėsite kontroliuoti vaiko telefone naudojamas programėles ir interneto prieigą, nustatyti koks turinys gali būti pasiekiamas, o netinkamą – blokuoti. Be to, aplikacijoje galima pasirinkti, kiek laiko per dieną arba kuriuo tiksliai metu galima naudotis išmaniuoju, todėl būsite tikri, kad vaikas juo nežais per pamokas.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/parental-control-app-kidslox/id914825567?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kidslox.app

2. „Monster Messenger“: susirašinėjimo platforma vaikams

Visiškai atriboti vaiką nuo socialinių tinklų šiame amžiuje būtų itin sudėtinga užduotis. Gera žinia – egzistuoja vaikiška susirašinėjimo platforma „Monster Messenger“, kuri puikiai tiks mokytis virtualaus bendravimo.

Vaikams skirta aplikacija yra ne tik nuotaikinga, bet ir gali būti valdoma suaugusiųjų. Šioje programėlėje be tėvų patvirtinimo negalima pridėti naujų kontaktų, todėl mažieji jos vartotojai yra apsaugoti nuo bendravimo su nepažįstamaisiais. Be to, aplikacijoje yra įdiegta sistema prieš patyčias – nederamai besielgiantys nariai yra iš karto blokuojami.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/monster-messenger/id997402753?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.edupad.messenger

3. Find My Kids“: žinokite, kur yra jūsų vaikas

Išmaniosios aplikacijos gali ne tik padėti apsaugoti mažylius internete, bet ir už namų ribų. Kur vaikas yra šiuo metu, ar nepavėlavo į sporto treniruotę ir ar nepamiršo įkrauti savo telefono? Visa tai sužinoti galima žvilgtelėjus į progamėlę „Find my Kids“.

Aplikacija veikia paprastai – joje tereikia pažymėti svarbiausias lokacijas: mokyklą, namus ar būrelius. Vaikui atvykus ar palikus vieną iš nurodytų vietų, tėvai apie tai bus iš karto informuojami trumpuoju pranešimu. Programėlėje galima matyti ir mažylio buvimo vietą realiu laiku – tai ypač svarbu, jei jis paklystų. Be to, „Find my Kids“ tėvams atsiunčia SOS pranešimą, kai vaiko telefono baterija ima sekti. Beje, ši programėlė veikia ir su išmaniaisiais laikrodžiais.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/find-my-kids-family-tracker/id994098803?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.findmykids.app

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”