Įdomus projektas laiskelis.lt: ką mes apie jį žinome?

Šiandien gavau įdomų laišką iš projekto laiskelis.lt su pasiūlymu bendradarbiauti. Pagal antraštę galvojau, kad siūlys keisti nuorodomis, bet pobūdis buvo kitoks – man siūlė užregistruoti savo skaitykit.lt RSS srautą, iš kurio naujienas jie siuntinės savo prenumeratoriams, nemokamai. Visai susigundžiau pabandyti, užėjau į laiskelis.lt, ir dabar papasakosiu savo “nuotykius” ten.

Užėjus į tinklalapį, mus pasitinka maždaug toks vaizdas.

Jeigu bandyti labai trumpai apibūdinti paslaugos paskirtį – tai kažkas panašaus į RSS pakaitalą tiems žmonėms, kurie RSS neskaito, o mieliau gautų naujienas el.paštu. Nors už lango jau seniai 21 amžius, bet tokių žmonių tikrai nemažai, tad potenciali auditorija pakankamai aiški ir perspektyvi. Iš kitos pusės, yra tų naujienų šaltiniai, kurių autoriams irgi apsimoka skelbti savo naujienas dar vienu papildomu srautu, ypač nemokamai. Tad visumoje paslaugos modelis visai gražus.

1. Naujienų gavėjo pusė

Pagalvojau, kad pradžioje pabandysiu užsiregistruoti kaip naujienų gavėjas. Per formą puslapyje užpildžiau savo el.paštą, norimas temas, ir man parašė, kad atsiųs aktyvacijos nuorodą el.paštu, bet… taip ir neatsiuntė. Turint omenyje, kad naudojau ne kokį one.lt paštą, o normalų gmail.com, tai spėju, kad arba pas juos kažkur yra klaida, arba galbūt kažką ne taip užpildžiau. Bet, anyway, naujienų gauti man nepavyko. Bent kol kas.

2. Naujienų šaltinio pusė

Kaip jau minėjau pradžioje, viskas prasidėjo nuo to, kad iš laiskelis.lt gavau pasiūlymą bendradarbiauti kaip straipsnių autorius. Nemanau, kad tai bus kažkokia konfidenciali informacija, jei pateiksiu laiško tekstą:
- – -
Sveiki,

norime pasiūlyti Jums bendradarbiauti. Manome, kad Jūsų publikuojama informacija yra aktuali ir norime ją pateikti laiskelis.lt naujienų prenumeratoriams.

Prenumeratoriams būtų pateikta tik nedidelė viso straipsnio dalis (Jūsų RSS prenumeratoje pateikta naujienos santrauka), o susidomėję prenumeratoriai, spustelėję nuorodą po santrauka, galėtų perskaityti originalų straipsnį Jūsų interneto svetainėję.
Daugiau informacijos pateikiame prisegtame dokumente.

Jei bendradarbiavimo sąlygos Jums tinka, mums tereikia Jūsų sutikimo ir visus darbus atliksime patys!

Pagarbiai,
Laiskelis.lt administratorius
- – -

Pagal šį laišką galima spręsti, kad man užtenka jiems pateikti nuorodą į savo RSS srautą, o jie jau iš savo pusės atliks visus likusius darbus. Smagu. Užėjau į laiskelis.lt dar kartą ir įkėliau savo RSS srautą. Man parašė kažkokį tekstą iš serijos “laukite patvirtinimo”, bet, tikėdamasis gauti iš karto bent kažkokią informaciją į el.pašto dėžutę (šįkart naudojau info@skaitykit.lt), vėlgi nusvilau. Dabar belieka laukti ir tikėtis, gal iš tikrųjų srautas bus patvirtintas ir keliaus į interneto platybes.

3. O kas apskritai stovi už laiskelis.lt?

Vat šis klausimas man nedavė ramybės. Projektas įdomus, perspektyvus, bet ne visiškai veikia. Nusprendžiau “pagūglinti”, ir pačiame pirmame puslapyje radau štai ką:

Ten dar eina ilgas tekstas su detaliu projekto aprašymu ir pabaigoje kaina 2900 Lt. Taigi, pasirodo, liepos viduryje projektas buvo parduodamas (už visai, sakyčiau, nemažą kainą). Pagal dabartinį vaizdą, skelbimas yra pašalintas, tačiau Google jį vis dar randa, o kartu su juo panašius skelbimus ir dar per tuziną kitų skelbimų portalų. Tad žmogus visai aktyviai bandė parduoti laiskelis.lt.

Matyt, nepavyko. Nes šiandien mano gautas laiškas pasirašytas tuo pačiu vardu ir pavarde, kaip ir visi tie skelbimai. Tai gal buvo nuspręsta toliau tobulinti projektą iki komercializavimo, vietoj pardavimo? Įdomu, įdomu.

Gal jūs ką nors žinote šioje istorijoje? Gal kažką girdėjote ar buvote susidūrę su laiskelis.lt veikla? O gal esate prenumeratorius ir gaunate naujienas? Papasakokite, ar servisas naudingas.

Pridursiu: šio straipsnio tikslas nebuvo sukritikuoti laiskelis.lt servisą ir jo autorius, o tiesiog pateikti pirmus įspūdžius iš savo pabandymo naudotis. Bet kuriuo atveju, linkiu įkūrėjui Gediminui sėkmės, kad ir kokia būtų tolimesnė projekto eiga – ar pardavimas, ar vystymas, ar užšaldymas. Servisas, mano kuklia nuomone, perspektyvų tikrai turi.

Dar kartą nuoroda: Laiskelis.lt

* * *
Norite gauti Skaitykit.lt naujienas operatyviau? Prenumeruokite RSS įrašus
Jei nežinote, kas yra RSS ir kaip juo naudotis, apie tai galima pasiskaityti šiame puslapyje.

Komentarų: 3

    tomas:
    August 26, 2010 2:11 pm

    su tokiais projektais nebent i pasauli eiti, lietuvoj rinka maza, ir abejoju ar kada bus pakankama, kad is tokio reikalo gyventi.

    Povilas (Skaitykit.lt):
    August 26, 2010 2:28 pm

    Maloniai nustebino kūrėjas Gediminas, parašęs el.paštu apie tai, kad svetainė ir toliau tebetobuliama ir judės į priekį. Mano RSS srautą patvirtino, viskas tvarkoje. Tad belieka palinkėti sėkmės projektui :)

    Gintas:
    August 26, 2010 7:43 pm

    Įdomu ar laiskelis.lt prenumeratoriai gaus žinutes apie šį straipsnį? :)

Parašykite komentarą


Powered by WordPress | Designed by: BlueHost Coupon | Compare CD Rates, Online Brokers and Press Release