7 – erius metus Lietuvos IRT rinkoje esanti „Visma Lietuva“  – planuojame augti

Lietuvoje per ateinančius 3 metus prireiks papildomų 13,3 tūkst. įvairių sričių ir kompetencijų IRT specialistų. Norint patenkinti tokią paklausą, kas dešimtas asmuo, per ateinančius metus įgysiantis išsilavinimą, turėtų baigti IRT studijas. Tokius duomenis skelbia nacionalinė IRT sektoriaus asociacija „INFOBALT“, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) bei tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“.

Faktą, kad IRT specialistų poreikis rinkoje tik augs, rodo ir sėkmingas IT įmonių, kaip kad UAB „Visma Lietuva“ augimas. Šiaurės šalių klientams programavimo paslaugas teikiančios Skandinavų korporacijos dalies “Visma Lietuva” darbuotojų skaičius per pastaruosius metus išaugo beveik 20%, jų jau 330.

Visma Lietuva tampa vis svarbesniu IT centru

„Investuok Lietuvoje“ duomenimis šalyje šiuo metų yra įsikūrusios 117 Fintech įmonių ir Lietuva yra 16 – a pasaulyje pagal verslo sąlygų palankumą (Doing Business, 2018). IMD Talent Report skelbia, kad Lietuva yra 1 – oje vietoje pagal darbuotojų motyvaciją regione. Šios ir daugelis kitų priežasčių lemia, jog Lietuvą kaip patikimą partnerį renkasi užsienio kapitalo įmonės.

„Visma Lietuva” nuo 2013 metų kuria ir vysto produktus Skandinavijos klientams ir, pasak įmonės vadovo Manto Urbono, greitai įgavo didelį klientų pasitikėjimą: „Dirbame atsakingai, paisome susitarimų, terminų ir gerbiame savo klientus – klientai tą labai vertina. Šiuo metu dirbame prie šimtamilijoninės vertės projektų, tai – kryptingo kompetentingų kolegų darbo rezultatas.“ Šiais metais „Visma Lietuva“ pajamos augo 19% ir dabar siekia 14 mln. Eur.

„Visma Lietuva” dirba su daugiau nei 40 skirtingų IT projektų. Keli iš jų – skaitmeninantis su darbo užmokesčiu susijusius procesus „Payroll”, komandiruočių ir verslo išlaidų administravimo sistema “ Visma Expense”, 600 Norvegijos mokyklų skirtas projektas „InSchool”. Tai – didžiausias projektas „Visma” įmonių grupės istorijoje, kurio vertė – 60 mln. Eur. Sukurtą programinę įrangą naudos 600 Norvegijos mokyklų – daugiau nei 350 tūkst. mokinių, 15 tūkst. mokytojų. Numatoma, jog „InSchool” turėtų ženkliai prisidėti prie  Norvegijos švietimo sistemos skaitmeninimo. Projektas jau karaliauja Airijoje –  užima virš 80% mokyklų rinkos.

Stiprina savo pozicijas Skandinavijos rinkose

Šiais metais „Visma” įmonių grupė kryptingai stiprino savo pozicijas skirtingose verslo srityse ir įsigijo jau 10 įmonių. Buvo nupirktos tokios įmonės kaip „Bluegarden Group”, turinti 550 darbuotojų ir teikianti darbo užmokesčio skaičiavimo ir žmogiškųjų išteklių administravimo bei valdymo paslaugas, įmonė turi daugiau nei 65.000 klientų Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje ir yra didžiausia sektoriaus žaidėja Skandinavijos rinkoje.  Įmonės pelnas 2016 metais siekė 106 mln. EUR.

Visai neseniai įvyko didžiausias „Visma“ įsigijimas istorijoje, kai įmonė nupirko Nyderlandų žmogiškųjų išteklių automatizavimo bendrovę „Raet“. Po įsigijimo „Visma“ tapo pirmaujančia Europoje pagal pajamas iš programinės įrangos teikimo paslaugų. Ji turės beveik 8.000 darbuotojų, iš kurių programuotojai sudarys 3.000.

Ne ką mažiau sėkmingi įsigijimai – Švedijos „OptiWay” įmonė, kurianti geografinių informacinių sistemų sprendimus bei Suomijos startuolis „WeOptit”, kuris savo klientų sąraše jau turi įmonių iš Fortune 100.

„Visma” įmonių grupė turi padalinius Skandinavijoje, Vidurio ir Rytų Europoje. Juose dirbančių žmonių skaičius viršija 7000. Šiuo metu „Visma” yra didžiausia programinės įrangos įmonė Šiaurės Europoje ir didžiausia SaaS (Software as a Service) / cloud įmonė verslui Europoje.

Kas padeda išsiskirti perkaitusioje rinkoje?

IRT rinkoje, kurioje daugiau nei pusė atsirasiančių darbų vietų gali būti neužpildyta, darbuotojus pritraukti itin sunku. „Visma Lietuva” kelias – išskirtinė kultūra, projektų ir technologijų įvairovė bei įdomūs iššūkiai. Sėkmingai augant „Visma“ įmonių grupei, „Visma Lietuva“ taip pat planuoja augti. Bus dirbama su įsigytomis įmonėmis „Raet”, „OptiWay”, „WeOptit”. „Tai įdomūs projektai, o kuriamų produktų pasiūloje dar nėra, arba nėra tokių išvystytų“ – sako Mantas Urbonas.

Nemažai „Visma Lietuva” darbuotojų į įmonę ateina išgirdę gerų atsiliepimų. Turėdama aukšto lygio specialistus „Visma Lietuva” į juos nuolat investuoja – įmonė organizuoja įvairius mokymus, praktikuoja „švaraus kodo” kultūrą, darbuotojai turi galimybę kelti kompetencijas, reikšti idėjas ir taip įsitraukti į projektų vystymą. Daug dėmesio skiriama ir įmonės valdymui – visi pagrindiniai sprendimai atiduoti darbuotojams – sukurti komitetai, atstovaujantys svarbiausius gyvenimo įmonėje aspektus. Bendru sprendimu „Visma Lietuva” neturi atvirų darbo erdvių, trukdančių susikaupti, varginančių ir mažinančių produktyvumą. Šiemet įmonė planuoja kraustytis į naująsias Bures – dėl jų interjero, erdvių paskirstymo taip pat buvo spręsta bendrai.

Pranešimą paskelbė: Aušrinė Kielaitė, UAB „Visma Lietuva”